Genel Özellikler:

Soğuk Su Üretici Grupları, EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sisteminin uygulandığı fabrikamızda dış ortamda çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Kapalı devre su soğutma kuleleri fabrikamızda her türlü boru, kablo bağlantısı ve gerekli testleri yapılmış olarak ve yerine yerleştirmeye hazır halde teslim edilirler.
Kapalı devre su soğutma kuleleri (DRYCOOLER) modüler sistemde imal edilmiş olup. Kapasite artırımı ek cihaz bağlama ile yapılabilmektedir.
Tüm gruplarımız CE Sertifikalı olup insan sağlığı ve çevreye herhangi bir zarar verecek unsurlar içermemektedir.

Bataryalar: Aluminyum kanat ve Bakır Boru sistemi ile proses soğutması için özel olarak dizayn edilmiştir. Bataryalar Dikey tip yatay hava akışlı ve yatay tip dikey hava akışlı olarak farklı kapasitelerde üretilmektedir.

Elektrik Kumanda Panosu: IP54 koruma sınıfına göre tasarlanmıştır. Cihazın tam otomatik ve güvenli olarak çalışmasını sağlayacak şekilde güç ve kumanda tarafları olmak üzere iki kısımdan müteşekkildir. Pano yeterli miktarda kontaktör, termik, sigorta ve şalter ile techiz edilmiştir. Cihazın panosu ve cihaz içi kablo tesisatı EN 60204-1 standardına uygundur. Gerekli şebeke gerilimi; 3 faz, 400 Volt, 50 Hz’dir.

Mikroişlemci Kontrol Sistemi: Cihazda kullanılan mikroişlemci kontrol sistemi sayesinde su giriş ve çıkış sıcaklıkları, dijital olarak görülebilmekte ve kolaylıkla kapasite kontrolü yapılabilmektedir. Fanlar ihtiyaç durumuna göre sıra ile devre girmekte olup Sprey veya Evaporatif soğutma sistemi ihtiyaç duyulduğunda yeteri kadar devreye girmektedir.

Fanlar sessiz yüksek verimli, aksiyal tip olup yeterli hava debisini en zor şartlarda sağlayacak kapasitede cihaz üzerine monte edilmiştir. Cihazlarımızda fan kapasite kontrolü mevcuttur olup standart olarak on-off olarak kapasite kontrolü yapılmaktadır. Cihazlarımızdaki tüm fanlar devir kontrolü ile kapasite kontrol yapmaya uygun yapıdadır.

Opsiyonel olarak Sistem Su sprey sistemi veya Evaporatif soğutma pedleri ilave edilebilmekte. İlave sistemler ile yüksek hava sıcaklıklarında sistemin evaporatif soğutma yapılarak hava sıcaklığının yaş termometre sıcaklığına düşmesine böylece sistemin daha verimli çalışmasını sağlamakta.
KULLANIM ALANLARI
Plastik, Kimya, Metal, Gıda Endüstrisinde Proses soğutmaları, Klima sistemleri, Free cooling uygulamalarında, Sanayide muhtelif soğutma suyu ihtiyacı olan uygulamalarda.